6 tipů pro osvícení terasy/pergoly/přístřešku po západu slunce

Výrobky

Pobyt na terase nemusí končit se západem slunce. Můžete si jí užít i potom. Po grilování nebo jiné oslavě či párty spousta lidí se soumrakem balí veškeré věci a odchází si dát drink do interiéru za lepším světlem. Škoda, nemyslíte?

Pokud ještě od nás nevlastníte bioklimatickou pergolu s vyfrézovanými a zapuštěnými LED světly do hliníkového profilu, která se dají ovládat dálkovým ovladačem či různými čidly, není to konec světa:) Svou pergolu, přístřešek, terasu si můžete prosvítit i jinými světly. Začněte nad osvětlením své terasy přemýšlet již teď, abyste si první teplé večery mohli užít dle libosti. Zkuste těchto 6 typů osvětlení:

Bodovky se stmívači

Pakliže se najde na vaší terase místo pro pár přátel, kolegů z práce nebo přátel vašich dětí, určitě oceníte osvětlení pro všechny typy příležitostí. LED svítidla vypadají jednoduše a elegantně a dají se zasadit do země, ke stropu, do rámu. Nenarušují tak vzhled celého prostoru.  Stmívací efekt umožní dokonalé přizpůsobení každé příležitosti a náladě. Grilovaní nebo čtenářský kroužek? Využijte světla na plnou kapacitu. Romantická nebo relaxační chvilka? Stáhněte světla na nižší stupeň.

Existují i taková zápustná/bodová svítidla, u nichž můžeme měnit barvu podle nálady.

 

Nástěnná svítidla

Venkovní nástěnná světla musí splňovat platné normy určené pro venkovní použití. Svítidla můžeme umístit na rámy pergoly nebo fasádu domu. Nenásilnou formou osvětlí velkou část plochy.

Bodové světlomety – světla, která svítí směr nahoru nebo dolů – svítí pod úhlem, který mu dovolíte. Doporučuje se umístění světel cca 1,6-1,7 m nad zemí. Každý má ovšem právo si světla umístit jak chce. Dávejte ovšem pozor na to, aby vás neoslňovala při sezení nebo jiné oblíbené poloze. Nástěnná svítidla dodají vaší zábavě nový rozměr.

 

Solární svítidla

Zahradní osvětlení vytváří opravdu unikátní atmosféru. Co takhle připevnit do země pár solárních svítidel jakýchkoli tvarů a barev a umístit je například po obvodu pergoly nebo si jimi osvítit cestičku přímo k centru dění? Tento druh osvětlení nespotřebuje žádnou energii, pouze sluneční. Nechte svou zahradu zazářit!

LED pásky

Co si pro změnu nechat osvítit třeba zahradní stolek, schůdky na terasu nebo celý přístřešek? Pomocí LED pásek se po západu slunce stávají z obyčejných věcí magické. LED pásky jsou LED diody vsazené do samolepicího ohebného pásu. Jeho ohebnost umožňuje osvětlení i takových míst, kde by jiné zdroje světla neuspěly kvůli své velikosti. Pro venkovní použití doporučujeme LED pásky schované v silikonu. Buďte architektem svého prostoru. S LED páskami se meze fantazii nekladou.

 

Řetězová svítidla

Jemná jednobarevná řetězová světýlka jsou nyní velice oblíbená. Jsou cenově dostupná, snadno instalovatelná a vytvářejí až pohádkové prostředí. Jsou na baterku nebo do zásuvky, takže je lze umístit i tam, kde není přístup k elektro. Romantická a stylová atmosféra vás pohltí a na venkovní terasu se více než hodí. Omotejte řetězy kolem trámů nebo je pověste podél celé délky pergoly. Nebo s nimi vytvořte jiné tvary. Buďte kreativní!

Svíčky

Stará dobrý klasika, která neomrzí a navodí velice romantický až pohádkový prožitek. U svíček nemusíte řešit připojení k elektru ani baterie ani solární napájení. Stačí je jen postavit na stůl nebo naaranžovat do skla a nezapomenutelná atmosféra je na světě. Svíčky mají jedinou nevýhodu- dohořívají…. U hliníkových pergol a přístřešků se navíc nemusíte bát požáru, protože hliník je nehořlavý materiál.

Sdílet článek

Další novinky