Co všechno naše bioklimatická pergola zvládne?

Výrobky

Působí na vás tento obrázek téměř apokalypticky? Připomíná sci-fi film o konci světa nebo kosmickou loď. Nedivíme se vám. Je to vážně děsivý pohled. Jedná se o fotografii z terasy naší zákaznice z Plzně. Zachytila tuto předzvěst blížící se letní bouřky, když si užívala odpolední siestu pod naší bioklimatickou pergolou.

Během chvíle síla větru zvedala nezajištěné předměty do vzduchu, kde si s nimi pohrála, aby je zase o pár metrů dál odhodila na zem. Naše zákaznice trnula hrůzou, co se asi stane s její pergolou. Zda poryvy větru zdeformují hliníkovou konstrukci, anebo jestli se pergola utrhne, proletí až na chodník a zraní procházející chodce. Katastrofické scénáře se však nenaplnily. Vítr si našel cestu mezi otevřenými lamelami a pergola zůstala netknutá.

Druhý den ráno nám tuto fotografii šťastná paní poslala a děkovala za kvalitní a stabilní výrobek. Bioklimatická pergola přestála děsivou bouřku, která se před rokem nad Plzní prohnala. Majitelka nám svojí pochvalou potvrdila naše přesvědčení, že šetřit na materiálu se nevyplácí. Subtilnější pergola by měla nižší cenu, ale bezpečnost při kontaktu s jakýmkoli živlem by nezajistila.

A co vy, pořídíte si raději pergolu, která vás ochrání nebo to risknete s pergolou o pár tisícovek levnější? Rozhodnutí je na vás.

Sdílet článek

Další novinky