Hlavní výhody slunolamu

Výrobky

Slunolam můžeme definovat jako soustavu lamel pro venkovní stínění. Jedná se o stínící prvek, který se umisťuje na fasády objektů. Lze jej vyrobit z různých materiálů. My vyrábíme slunolamy z hliníku. A to právě pro jeho specifické vlastnosti:

  • Nízká měrná hmotnost – hliníkové konstrukce nezatěžují statiku budovy
  • Odolnost vůči korozi – dlouhodobá životnost
  • Libovolná barva – díky vlastní práškové lakovně a pečlivé předúpravě má hliníková konstrukce v exeriéru téměř neomezenou životnost

Hliníkové slunolamy mají unikátní vlastnosti:

  • Jejich primární funkcí je stínění. V naší nabídce jsou slunolamy horizontální (umístěné nad okno, kolmo k fasádě) nebo vertikální (překrývající okno). Mohou být jak fixní, tak i pohyblivé, lamely si zákazník nastaví dle aktuálních světelných podmínek a požadavků. Ovládání pohyblivých slunolamů pak může být jak manuální, tak i motorické.
  • Další výhodou slunolamů je, že aktivně brání přehřívání objektu především v letních měsících. Tím se snižuje energetická náročnost na klimatizaci objektu. Naopak v zimě, kdy je slunce blíž k horizontu, umožní slunečním paprsků ohřívat interiér.
  • Slunolamy jsou rovněž výrazným designovým prvkem, který doplňuje vzhled budovy.
  • Vertikální slunolamy, které jsou umístěny před okna, plní současně i bezpečnostní funkci. Chrání tak okna před poškozením povětrnostními vlivy a objekt před neoprávněným vniknutím.
  • Díky použitému materiálu – hliník – a kvalitní povrchové úpravě nepotřebují naše slunolamy téměř žádnou údržbu ani servis a budou vám sloužit po desítky let.
  • Pro výrobu používáme vysoce kvalitní hliníkové profily od prověřených dodavatelů a díky tomu jsou naše slunolamy spolehlivéplně funkční i po mnoha letech používání. Investice do nich se zákazníkům rozhodně vyplatí.  A například v zimě může váš fixní slunolam díky povětrnostním podmínkám vytvořit takhle nezvyklou dekoraci.

Přemýšlíte o instalaci slunolamů na váš objekt a nejste si jistí, jaký by byl výsledný vzhled? Díky našemu 3D skeneru pro vás umíme vytvořit dokonalou vizualizaci přímo pro váš objekt. Vy tak získáte reálnou představu, jak bude slunolam na vašem objektu vypadat. Jsme zakázková výroba, a proto přizpůsobujeme řešení v oblasti stínění přímo dle potřeb našich zákazníků. A to od zaměření, skenování, vizualizace, výrobu i finální montáž na konkrétním objektu. Navštivte nás na našich showroomech v Praze nebo Mníšku u Liberce a vyberte si ten nejvhodnější typ stínění pro váš dům. Nebo nám zašlete vaši poptávku emailem: web@batima.cz

Sdílet článek

Další novinky