Hliník vs. dřevo: 4 důvody proč si vybrat hliníkovou pergolu či přístřešek

Výrobky

Už se to zase blíží- léto. Ten čas tak letí! Ještě si ale stále v klidu a s rozvahou můžeme promyslet, jaké bychom to věčně odkládané sezení na zahradě vlastně chtěli, jak by mělo vypadat, jaké funkce by mělo splňovat.

Na jakou světovou stranu bychom sezení umístili? Chceme přístřešek či pergolu spíše jako úkryt před deštěm nebo bychom se pod ní i rádi opalovaligrilovali,  poslouchali přitom příjemnou muziku a popíjeli dobré víno? Nebo co si tam po ránu zacvičit jógu a přečíst pěknou knížku a přitom se nechat ovívat čerstvým svěžím vánkem?

Pravda je taková, že čím náročnější klient, tím se je volba jasnější- hliníková pergola. Proč? Shrňme si to ve 4 bodech:

1. Dřevo vyžaduje neustálou údržbu

Starý, ale pravdivý argument. Na jednu stranu, je dřevo rustikální a tradiční. Působí útulně a jsou lidé, kteří kov prostě nesnesou. Dřevěné pergoly jsou jistě levnější, ovšem stavíme sami sebe před jedno velké zamyšlení – chceme pergolu, o kterou budeme muset pečovat, aby byla stále zdravá, nekroutila se, neplesnivěla, nevlhla, neměnila barvu a nepraskala nebo pergolu, na kterou když nesáhneme roky, tak bude stále stejná a vydrží po mnoho generací?

Pokud i přes potřebnou a pravidelnou údržbu stále trváme na dřevu, budeme potřebovat vysoce kvalitní tepelně odolné barvy, které zabraňují poškození suchým teplem. Aby byla zajištěna optimální ochrana, je třeba pergolu natírat aspoň jednou za pět let. Je třeba kupovat specielní přípravky na ochranu před plísněmi apod. Bez řádné péče se stav pergol bude rychle zhoršovat.

Hliník je zkonstruován tak, aby odolával veškerým vnějším vlivům bez poškození. Hliníkové pergoly vyrábíme z nejkvalitnějších silných hliníkových profilů a lakujeme nejkvalitnějšími práškovými barvami. Místo natírání a starání se o pergolu tedy zbývá více času na další projekty jako vytvoření grilovacího místa, sázení květin, čtení, apod.

2. Hliník je nehořlavý- vy a vaše rodina budete v bezpečí

Ano, hliník je nehořlavý. V případě grilování se nemusíme bát na chvíli odejít, aby náhodná jiskřička nezpůsobila požár. V případě romantického večera pod hvězdami, můžeme zapálit tolik svíček, kolik si budeme přát. Hliník prostě nehoří, tím pádem je bezpečný pro nás i naše okolí.

3. Hliníková pergola nabízí možnost otáčivého systému lamel

otáčivé lamely pergolyHliníkové pergoly a přístřešky nabízí velké množství variant zastřešení (rozdíl mezi zastřešením terasy a bioklimatickou pergolou naleznete v našem blogu). Zasklením počínaje, u specielně vyvinutých pohyblivých lamel s promyšlenám odtokem vody konče. Opět vše závisí na preferencích a finančních možnostech zákazníka.

Naše nejluxusnější a nejpropracovanější bioklimatická pergola Bat R byla vyvinuta pro ty, kdo chtějí ovládat přísun slunečních paprsků do prostoru dle svého uvážení. Lamely lze úplně zavřít a vytvořit tak přístřešek a ochranu proti dešti nebo pootočit od 0º-140º a nechat proudit příjemný vzduch po celém prostoru. Promyšlený odtok vody zajistí to, že nám voda nepoteče přímo na lehátko nebo grill.

Každá pargola či přístřešek lze opatřit i bočním stíněním jako např. screenovymi roletami, hliníkovým slunolamem nebo posuvnou skleněnou či hliníkovou stěnou. Kryti jsme tak i zboku v případě kolmého deště, velkého větru nebo prostě jen proto, že chceme zabránit nežádoucím pohledům.

Pergola se ovládá motoricky pomocí ovladače nebo je možné jí napojit na chytrou domácnost a nechat jí ovládat čidly, senzory nebo na dálku telefonem. Tuto vymoženost žádná dřevěná prgola nemá a mít ani nemůže.

4. Hliníková pergola jde s dobou

Díky svému designu jsou hliníkové pergoly neokoukatelné. Nestárnou a působí moderně. Jejich jednoduché linie jsou právě to, co mnoho lidí přitahuje, protože vědí, že čím méně záhybů, spojů, zdobení apod, tím v budoucnu jednodušší na údržbu a tím méně se pergola okouká.

V budoucnu se navíc nabízí automatické ovládání zastřešení, napojení na heatery, kamery, reprobedny, různá čidla a další ,,vychytávky“ moderní doby.

 

Sdílet článek

Další novinky