Hliníkový slunolam a jeho výhody

Výrobky
slunolam

Zakázková výroba hliníkových slunolamů na míru

Slovo slunolam jste už určitě někdy slyšeli. A přestože se jedná o ryze český výraz, tak jste si možná nebyli jisti, jak si takový slunolam konkrétně představit. Jednoduše řečeno se jedná o fasádní stínící techniku. Nejběžnější provedení se skládá z odolných hliníkových lamel různých velikostí a profilů. Jeho hlavní funkcí je zamezit pronikání přímého slunečního záření do oken a současně zabránit přehřívání objektů především v létě. Avšak do interiéru slunolam vpouští dostatek denního světla.

Výhody

pokud hledáte stínící prvek, který bude:

  • nenáročný na údržbu
  • snadný na ovládání
  • odolný proti povětrnostním vlivům
  • vyrobený pro vás přesně na míru
  • s dlouhodobou životností
  • snižovat náklady na energii, pak byste měli zvážit instalaci slunolamu.

Slunolam zacloní nejen okna, ale může poskytovat stínění i části fasády, čímž zabraňuje přehřívání objektu. To oceníte především v parném létě u fasád orientovaných na jižní a jihozápadní stranu, protože instalací slunolamu výrazně snížíte energetickou náročnost objektu. Naopak v zimních a jarních měsících, kdy je slunce blíže k horizontu, nebrání pronikání slunečních paprsků do interiéru, a to zvyšuje tepelný komfort vašeho domova či kanceláří. Slunolam je rovněž výrazným designových prvkem a dodává objektu nezaměnitelný vzhled. V minulosti se tento typ stínění instaloval převážně na fasády komerčních budov, ale dnes se tento trend stínění objevuje stále častěji na objektech určených pro bydlení.

Jaký slunolam si zvolit?

Slunolamů vyrábíme několik druhů. Ty se od sebe vzájemně odlišují nejen funkcí, ovládáním, ale i umístěním na fasádě. Mohou být vertikální či horizontální, pevné/fixní nebo pohyblivé, ovládané manuálně nebo motoricky. Barevná variabilita lamel i konstrukce je rovněž široká. Díky vlastní práškové lakovně vám můžeme nabídnout téměř jakoukoliv barvu konstrukce i lamel. Vybrat si můžete z konzervativních odstínů šedé, stříbrné či antracitové, anebo zvolit i nějakou odvážnější barvu, tak aby výsledný barevný efekt vyhovoval vašim požadavkům a představám a vhodně doplnil stavbu. Nebudete-li si jistí, jaký typ by pro váš objekt byl nejvhodnější , neváhejte se obrátit na naše techniky, rádi vám s výběrem pomohou. A pokud i tak budete mít pochybnosti, můžeme pro vás zpracovat vizualizaci 3D skenerem, pro vaši reálnou představu, jak bude slunolam na vašem objektu vynikat. O výrobu a montáž vašeho navrženého díla se postarají naši specializovaní pracovníci.

Technické poradenství: web@batima.czslunolam

Sdílet článek

Další novinky