Kvalitní hliníková okna optimalizují náklady na investici

Výrobky

Věděli jste, že výměnou stávajících netěsných oken za kvalitní hliníková okna můžete ušetřit až třetinu nákladů na vytápění objektu? Při dnešních cenách energií není tato úspora zanedbatelná částka.

Benefity investice do kvalitních hliníkových oken

  • Vyšší míra bezpečnosti
  • Úspora při regulaci za vytápění
  • Omezení hlučnosti
  • Výrazný architektonický prvek budovy
  • Téměř neomezený výhled díky velkoformátovým oknům či HS portálům

Rámy hliníkových oken, které pro naše zákazníky vyrábíme na míru, jsou z vysoce kvalitních tříkomorových profilů německé firmy heroal. Skla používáme izolační buď ve variantě dvojskel nebo trojskel. Tím docílíme bezpečného a kvalitního zasklení objektu s výraznou energetickou úsporou. Pro naše zákazníky nabízíme několik typů profilů, z nichž některé jsou vhodné pro rekonstrukce historických objektů, jiné zase pro použití v pasivních domech, další pro moderní novostavby. Hliníkové profily jsou opatřeny barvou hwr, která má vysokou odolnost vůči působení povětrnostních vlivů. Úprava na rámech má dlouhodobou životnost.

Někteří zákazníci mají před rekonstrukcí starších objektů obavy, pokud nahradí netěsnící okna novými hliníkovými okny, že se navýší vlhkost objektu a začnou se tvořit plísně. Při správném větrání se vlhkost v místnostech eliminuje.

Jak správně větrat?

Ideální způsob větrání je zcela otevřenými okny, krátce a intenzivně, nejlépe průvanem. Zpravidla stačí 5 minut, v průběhu dne 3-4x. Takto docílíte kompletní výměny vlhkého vzduchu z interiéru za čerstvý venkovní vzduch, aniž by se ochladily povrchy stěn v místnostech. Větrání pootevřenými okny není nejvhodnější způsob. Především proto, že dochází k postupnému ochlazení stěn a následně pak ke kondenzaci vlhkosti na studených zdech.  Tím by se vytvořilo vhodné prostředí pro tvorbu plísní. Z tohoto důvodu větrání pootevřenými okny rozhodně neodporučujeme.

Dotace

Další formou finanční úspory při realizaci oken mohou pro vás být dotace. Každým rokem vypisují ministerstva různé dotační programy zaměřené na snížení energetické náročnosti budov. A je proto na místě si před rozhodnutím o instalaci kvalitních oken prověřit aktuální situaci  týkající se možnosti čerpání dotací. Tím to způsobem můžete ušetřit vlastně 2x. Snížíte počáteční investici do nových oken a následně šetříte náklady na vytápění objektu.

Sdílet článek

Další novinky