Lakování hliníku v Mníšku u Liberce

Technologie
vzorkovnice barev

Možná vás zarazí, že je zapotřebí lakovat hliník. Vždyť nerezaví. Málokdy si však zákazník přeje mít hliníkové konstrukce nebo stínění v klasické stříbřité barvě. Proto je třeba hliník lakovat. Hliník je na trhu populární pro svoji vysokou životnost. Lakujeme nejen pro B2B zákazníky, kteří mají pravidelné objednávky, ale vyřídíme i jednorázové požadavky na lakování. Proto uvádíme nejčastější dotazy na tuto problematiku.

Je mezi lakovnami hliníku rozdíl?

Rozdíl je podstatný. Pro trvanlivou povrchovou úpravu hliníku je zcela zásadní důkladná chemická předúprava hliníku, která se nesmí podcenit. Kvalitní předúpravou docílíme toho, že aplikovaná barva lépe přilne k povrchu hliníku a v budoucnu se nebude olupovat. Vzhledem k tomu, že se práci s hliníkem i včetně jeho lakování věnujeme již více jak 30 let, máme s tím bohaté zkušenosti. A proto poskytujeme na lakování hliníku pro naše stávající i nové partnery dlouhodobější záruku, než je standardních 24 měsíců.

Používáte na lakování hliníku nějaké speciální barvy?

My používáme certifikované práškové fasádní polyesterové barvy v nejvyšší kvalitě, v architektonickém venkovním provedení. Námi lakované hliníkové povrchy mohou být použity především v exteriéru. Pro delší trvanlivost doporučujeme zvolit povrchovou úpravu – jemná struktura v matném provedení, která patří k těm nejoblíbenějším. A to z toho důvodu, že lépe odolává jemnému poškrábání povrchu. Výběr z barev je opravdu velmi široký a zákazník si vždy vybere.

Co všechno z hliníku zvládnete nalakovat?

I naše lakovna má svoje limity. Tím prvním jsou určitě rozměry lakovaných částí -standardně se do naší lakovny vejdou hliníkové výrobky s rozměry 1,4×0,55×3,7m; maximální délka jednotlivých profilů pro lakování je 4 metry, v případě zavěšení úhlopříčně. Dalším limitem je čistý hliníkový povrch bez zbytků barev či lepidel. Lakujeme různé výrobky z hliníku: konstrukce, mříže, vozíky, židle, stoly, regály, tyče, plechy, jekly, lišty, zábradlí, profily,…a mnoho dalšího.

Máte-li o povrchovou úpravu zájem, pošlete nám svoji poptávku na: web@batima.cz. Naši odborní pracovníci vám rádi odpoví, doporučí postup lakování a vypracují cenovou nabídku.

Jak lakování vlastně probíhá?

Než se začne výrobek v naší lakovně lakovat, musí projít technologickým postupem úpravy kovu. A to proto, abychom mohli garantovat kvalitní nanesení práškové barvy. Stručně by se daly technologické kroky shrnout do následujícího postupu. Nejprve je nutná vizuální kontrola výrobků k lakování, případné přebroušení poškození a příprava k zavěšení na lakovací rámy. Poté průjezd komorovým oplachovým strojem, kde následuje:

  1. odmašťování – moření
  2. oplach – několika stupňový oplach vodou, až po závěrečný oplach demineralizovanou vodou
  3. pasivace – tvorba ochranné vrstvy na povrchu kovu, která zabraňuje korozi a zvyšuje přilnavost práškové barvy k lakovanému povrchu
  4. sušení výrobků v průjezdné sušce
  5. nanášení barvy v prášku v kabině systému Wagner
  6. vytvrzování v komorové peci při 180-200°C
  7. balení-pro ochranu nalakovaných výrobků při transportu k zákazníkovi
Jaké jsou ve vaší lakovně dodací lhůty?

Na tuhle otázku nelze dát přesnou odpověď. Samozřejmě záleží na sezóně, počtu a velikosti kusů pro lakování, dostupnosti barvy (pokud se jedná o nějakou speciální) atd. Chcete-li nalakovat hliníkové komponenty, obraťte se na nás s poptávkou: web@batima.cz . Technik vám v rámci zpracování cenové nabídky sdělí i aktuální termín pro realizaci.

Sdílet článek

Další novinky