Ocenění projektu Základna technických služeb v Praze Lysolajích

Nezařazené

Ke každé zakázce, kterou realizujeme, přistupujeme od počátečního návrhu až po finální instalaci důkladně a zodpovědně. Naším cílem je maximální funkčnost stínícího prvku a samozřejmě spokojenost zákazníka.

Pro realizaci Základny technických služeb v Lysolajích jsme dodávali hliníkové pojezdové okenice. Tato stavba získala ocenění v jubilejním 30.ročníku Grand Prix Obce architektů, do které se přihlásilo celkem 275 projektů. V kategorii Novostavba získala tato realizace hlavní cenu. Současně bylo toto dílo vybráno do Ročenky architektury za rok 2023, která vyjde na jaře příštího roku. Autoři uvedené ročenky si vybrali pro její křest tuto konkrétně tuto stavbu. Projekt je úspěšný nejen v tuzemsku, ale zmiňuje ho i jeden z nejčtenějších portálů o architektuře – Archdaily.

Několik základních informací o projektu:

Autorem projektu je ateliér Progres Architekti s.r.o., ing.arch. Jan Kalivoda a ing.arch. Vojtěch Kaas. Zastavěná plocha 437 m2. Hlavní body zadání projektu: funkčnost, variabilita, udržitelnost, respekt k okolí a kvalita vnitřního prostoru se podařily projekčnímu týmu zcela naplnit. Tomu napomohlo i částečné zapuštění objektu do svahu a použití dřeva na hlavním průčelí budovy. Modulární struktura betonového skeletu umožnila vysokou míru variability při současném uspořádání i do budoucna. Díky zapuštění stavby do terénu si nevytápěná technická část udržuje stabilní teplotu a v zimě nepromrzá. Vytápění ostatních prostor zajišťuje tepelné čerpadlo. Fotovoltaika s bateriovým uložištěm dodává energii potřebnou pro provoz domu. Dešťovka se shromažďuje a následně se využívá pro provoz a zálivku. Zelené střechy zlepšují mikroklima především v létě.

Potěšilo nás, že jsme se mohli podílet na tomto úspěšném projektu a že naše hliníkové okenice přispějí k dlouhodobé funkčnosti a udržitelnosti této stavby.

Děkujeme autorům projektu, že jsme mohli pro naši vlastní prezentaci využít fotografie objektu, které pořídila fotografka Alexandra Timpau. Věříme, že tento projekt je počátkem další společné spolupráce.

Sdílet článek

Další novinky