Podomítkové schránky pro venkovní rolety a žaluzie

Výrobky
rolety-žaluzie

Při plánování stavby by měl stavebník a jeho projektant promyslet i takové nepostradatelné doplňky jako je stínění oken domu. Pro zachování čistých linií stavby a moderního designu je třeba zvážit a následně zakomponovat do projektu schránky pro venkovní stínění. V takovém případě se mohou použít podomítkové schránky, které jsou zabudované pod fasádou. Do nich se navíjí kompletní nábal lamel roleta nebo žaluzií při jejich úplném vytažení. Při pohledu zvenčí tak není vidět ani stínící prvek (roleta, žaluzie) ani schránka. V dnešní době jsou na trhu i speciální překlady, které již počítají s umístěním podomítkové schránky. Architekti i projektanti je vedou v patrnosti.

Typy schránek

Do schránky pod omítkou lze naistalovat cokoliv. Mohou se naprojektovat venkovní žaluzie, venkovní rolety a další druhy navinovacího stínění. Rozměrově schránky nejsou totožné, což je dáno především rozdílným způsobem návinu žaluzie a rolety. Schránka pro roletu má spíše čtvercový průřez. A to z toho důvodu, že se do schránky pro roletu musí vejít hřídel s navinutou roletou (nábalem). Schránka pro žaluzie má spíše obdélníkový průřez a nemusí být tak hluboká jako pro roletu. Každou podomítkovou schránku vyrábíme na míru. Základními údaji pro výrobu jsou rozměry okna a typ stínění, který zákazník preferuje – roleta nebo žaluzie. Toto má přímý vliv na velikost a tvar schránky.

             

Dalším volitelným parametrem pro instalaci stínící techniky (rolety, žaluzie) je typ vodících lišt. Vodící lišty zajišťují plynulý pohyb lamel při ovládání stínících prvků. Mohou být zapuštěné. To znamená, že vodící lišta je uložená do vodícího pouzdra, které je ukryté ve fasádě (ostění oken), a neruší tak vzhled oken. Je třeba projektovat předem. Dále může být vodící lišta přiznaná. V tom případě se vodící lišta upevňuje buď do ostění nebo na rám okna. Tento způsob instalace je možný i po dokončení fasády. Aby vodící lišty korespondovaly s rámem okna, lakujeme je v naší lakovně dle požadavků zákazníka. Tím minimalizujeme barevný nesoulad stínícího prvku a objektu.

Další důležitou výhodou podomítkových schránek je i to, že zákazník může montáž venkovního stínění odložit. A to z různých důvodů jako např. technologických, praktických či finančních.  Vodící pouzdra pro rolety nebo žaluzie jsou zapuštěné do ostění. Vše je připravené pro konečné rozhodnutí. “Kdo je připravený, není překvapený.” Proto volejte v pravou chvíli našim technikům, anebo pošlete e-mail: web@batima.cz . Vše domluvíme, zaměříme, a to i výrobu a montáže stínění.

Sdílet článek

Další novinky