Proč si vybrat rolety nebo žaluzie?

Výrobky

Nemůžete se rozhodnout, zda pořídit venkovní rolety nebo žaluzie?

Tak to je otázka, která trápí většinu našich zákazníků. Více jak 90% z nich vlastně netuší, jaké jsou výhody a rozdíly mezi těmito druhy stínění. Následujících pár řádků vás upozorní na základní výhody venkovních rolet a žaluzií. A když i přesto nebudete mít jasno, zda rolety nebo žaluzie, obraťte se na nás prostřednictvím poptávkového formuláře a naši technici vám rádi pomohou s výběrem.

Drobná mnemotechnická pomůcka pro pochopení základního rozdílu mezi žaluzií a roletou je, že roleta se roluje do boxu umístěného nad oknem, kdežto žaluzie zůstává obvykle stažená a mění se náklon lamel. Zásadní rozdíl pro uživatele je také v tom, jakým způsobem v interiéru uděláte tmu nebo naopak jak dovnitř vpustíte světlo.

Kdy je tedy vhodnější použití VENKOVNÍCH  ROLET? A jaké výhody vám to přinese?
  • Rolety dokáží naprosto dokonale zatemnit interiér. Což určitě oceníte například, když si chcete o víkendu přispat a nechcete, aby vás brzy ráno budilo sluníčko. Nebo pokud pracujete na směny a potřebujete se vyspat i za bílého dne.
  • Rolety vám poskytnou i větší pocit bezpečí. A to proto, že slouží rovněž jako bezpečnostní ochrana před nechtěným vniknutím zvenčí. Pro jejich zvednutí a odstranění by musel narušitel vyvinout opravdu mimořádně velkou sílu. A dále narušitel netuší, co se za roletou skrývá.
  • Rolety vás také ochrání před povětrnostními vlivy daleko lépe nežli venkovní žaluzie. Daleko lépe odolávají poryvům větru, padajícím větvím či stromům, a současně při zhoršených větrných podmínkách nejsou tak hlučné jako žaluzie.
  • Zatažené rolety rovněž snižují hladinu hluku, která proniká do interiéru zvenčí až o 16dB. Což oceníte nejen v noci.
  • A v neposlední řadě jsou rolety v dnešní době energeticky výhodné. Díky venkovním roletám rozhodně snížíte energetické náklady na vaši domácnost. S ohledem na ceny energií můžeme rolety považovat za výhodnou investici.
  • Jedinou nevýhodou rolet je, že jimi nelze plynule regulovat sluneční tok směrem do interiéru. Regulujeme pouze posouváním lamel, bez možnosti vyklápění.
Pro které případy je naopak vhodnější instalace VENKOVNÍCH ŽALUZIÍ?
  • Použitím venkovních žaluzií docílíte regulaci slunečních paprsků dle vašich individuálních potřeb, a to pouhým naklápěním lamel. Současně zamezíte nechtěným pohledům zvenčí do vašeho interiéru. Tudíž nepotřebujete záclony ani závěsy.
  • Žaluzie jsou i moderním designovým prvkem pro váš dům.
  • Venkovní žaluzie nedoporučujeme instalovat na místech namáhaných větrem.

Uvedené přednosti těchto dvou typů stínění by vám mohly pomoci se rozhodnout, který typ stínění pro vás bude vhodnější. Pro cenovou nabídku či další technické informace se můžete obrátit přímo na naše techniky: web@batima.cz, kteří vám rádi vyjdou vstříc.

 

 

Sdílet článek

Další novinky