Rolety Liberec

Výrobky

Denně se setkáváme s tím, že zákazníci vnímají venkovní rolety stejně jako venkovní žaluzie do oken, anebo vnitřní roletky či horizontální žaluzie. Přitom užitné vlastnosti venkovních rolet jsou naprosto odlišné od uvedených produktů. Pro vaši konkrétnější představu uvádíme základní rozdíly mezi žaluziemi a roletami, a to jak v jejich provedení, tak v užitečnosti pro majitele.

Základní rozdíly mezi roletami a žaluziemi

Pro venkovní rolety je typický způsob jejich pohybu – rolují se. Rolování může být mechanické nebo se ovládají pomocí motorů. Roleta se navíjí – roluje na hřídel, která je umístěna do hliníkové schránky. Tu instalujeme buď pod omítku anebo dodatečně na fasádu. Systém rolování lamel nahoru a dolů neumožňuje lamely naklápět. Nicméně při částečném vytažení rolety vznikají mezi jednotlivými lamelami průhledy, kterými proudí vzduch a proniká příjemné světlo.

Oproti roletám jsou venkovní žaluzie pospojované speciálním lankem. Lamely se dají naklápět a tím plynule regulujete sluneční tok, který vpustíte do interiéru. Žaluzie můžete ovládat mechanicky i motorově. V dnešní době si zákazník může vybírat ovládání stínících prvků z mnoha variant: na tlačítko, dálkovým ovladačem, centrálně či napojením na chytrou domácnost.

Výhody rolet

Hlavní výhodou rolety je dokonalé zastínění interiéru. Při úplném stažení lamel zajistí totální tmu. Současně odhluční místnost a v létě brání slunečním paprskům přehřívat objekt. V chladnějším období přispívají k zateplení interiéru. Tyto vlastnosti venkovní žaluzie postrádají.

Další důležitou výhodou oproti žaluziím je rozhodně jejich bezpečnostní funkce. A to jak proti povětrnostním vlivům – silný vítr, padající větve, tak i proti neoprávněnému vniknutí.

Předností žaluzií je plynulá regulace slunečního toku, který vpouštíte do interiéru.

Z uvedených důvodů jsou venkovní rolety stále číslo jedna mezi venkovním zastíněním budov. Pokud si nejste jisti, zda je pro vás vhodnější zastínění venkovními roletami či žaluziemi, navštivte nás v Praze nebo v Mníšku u Liberce. V našich showroomech si můžete jednotlivé typy stínění prohlédnout a naši technici vám ochotně poradí s jejich výběrem. Jsme jedni z největších výrobců venkovních rolet v ČR a s výrobou i montážemi máme zkušenosti více jak 30 let.

Sdílet článek

Další novinky