Rolety Liberec

Výrobky

I když jsou venkovní rolety často zaměňovány za venkovní žaluzie na okna, ba dokonce i vnitřní rolety či žaluzie, jejich vlastnosti se od těchto produktů v mnohém liší a venkovní hliníkové rolety jsou stále velice účinný stínící prvek všech budov.

Roleta nebo žaluzie?

Venkovní rolety na okna poznáte jednoduše – rolují se. Rolování probíhá mechanicky nebo motoricky, kdy roletový pancíř (pospojované roletové lamely do jednoho kusu) se navíjí/roluje na hřídel, umístěnou v hliníkové schránce, která se dle typu projektu umístí pod omítku či na fasádu. Lamely nemůžete naklápět do stran, ale můžete je jen rolovat nahoru a dolů. Při částečném vytažení rolety vznikají mezi lamelami průhledy, kterými proudí vzduch a proniká světlo.

Žaluzie se kromě jiného skládá z mnoha lamel, které jsou pospojované speciálním lankem. Při vytažení se skládají na sebe do nábalu. Na trhu jsou i výrazně dražší a funkčnější celokovové varianty žaluzií, které se posouvají v hliníkových drážkách-profilu. Tyto žaluzie vynikají svou odolností. Jejich velká výhoda bývá v tom, že lamely se dají naklápět, tudíž má uživatel možnost regulovat průnik světla do objektu, aniž by je musel celé vytáhnout.

Výhody rolet

Jejich největší výhodou je dokonalé zastínění interiéru. Při úplném stažení lamel zajistí totální tmu. Dále odhluční místnost, v létě zabrání slunečním paprskům přehřátí místnosti. V zimním období zaručí (především při špatně izolujících oknech) zateplení místnosti- nepropustí chlad. Těchto výsledků žaluzie nikdy nedosáhnou a je jen na investorovi, jaké vlastnosti od venkovního stínění očekává, jaké jsou jeho priority.

Vnitřní rolety a žaluzie slouží především jako estetický prvek interiéru. Nikdy se nemohou vlastnostmi vyrovnat venkovnímu stínění z těchto důvodů:

 • jsou montovány uvnitř interiéru- za okenní tabulí- nezabrání paprskům ani zimě se dostat přes okenní tabuli do interiéru, což je velice důležité, pokud hovoříme o přehřívání interiéru či zateplení místnost
 • materiály jsou většinou různé látky či fólie, které nejsou odolné vůči vnějším vlivům a nezajistí ochranu domu ani okna; rychleji se opotřebují

Z hlediska totálního zastínění, odhlučnění, zabránění přehřátí či průniku zimy do interiéru nebo ochrany domu před vnějšími vlivy jako je sníh, kroupy, déšť, zloději, padající větve apod. jsou venkovní rolety stále číslo 1 na trhu s protisluneční technikou.

Obraťte se na lídra na českém trhu

Jsme jedni z největších výrobců venkovních rolet v ČR, a to již 30let. Neváhejte navštívit naši výrobní centrálu v Mníšku u Liberce. V naší vzorkovně vám umožníme shlédnout a vyzkoušet jednotlivé typy, předvedeme jejich výrobu. Naši specialisti vám ochotně poradí a zodpoví vaše dotazy. Zajistíme montáže veškerého sortimentu a provádíme záruční i pozáruční servisy.

Proč rolety?

 • Úspora energií
  Díky eliminaci tepelných mostů ušetříte až 30% nákladů za vytápění
 • Snížení venkovního hluku
  Při úplném zatažení rolety se sníží okolní hluk až o 16dB
 • Bezpečnostní prvek
  Roletu lze vybavit závěsy proti nadzdvihnutí roletového pancíře, zámkem, čidly, časovači apod.
 • Prodlužují životnost oken
  Chrání před vnějšími vlivy jako jsou vandalové, vítr, déšť, kroupy, UV záření apod.
 • Ochrana před sluncem
  Hliníkové lamely chrání interiér před přehříváním a zacloní místnost při práci na PC nebo při sledování televize; díky průduchům mezi lamelami zajistí přirozenou ventilaci prostoru
 • Ochrana před pohledy zvenčí
  Především při setmění a v noci mnoho lidí ocení ochranu svého soukromí spuštěním rolet a zabráněním zvídavým pohledům do našeho interiéru

Proč rolety od BATIMY?

 • Záruka dlouhé životnosti a kvality
  Používáme jen ty nejkvalitnější komponenty
 • Barevné lamely
  Zajišťujeme velký výběr lamel a jejich dekorů
 • Zakázková výroba
  Každý výrobek je originál, přizpůsobíme se vašim požadavkům
 • Vlastní lakovna
  Hliníkové prvky sladíme s jakoukoli požadovanou barvou
 • Tradice
  Jsme průkopníkem ve výrobě rolet v ČR, na trhu působíme již 30let. O historii rolet a společnosti Batima čtěte zde.
 • Servis záruční i pozáruční
  Postaráme se o vás i po montáži. Zajišťujeme také záruční i pozáruční servis.
 • Nejsme překupníci
  Vlastníme skladové prostory, vývojové středisko, stroje, techniky, architekty- zkracujeme čekací lhůty, zjednodušujeme celý proces dodávky, montáže i servisu výrobku
 • Slaďte své okolí
  K roletám vyrobíme i systémové hliníkové parapety, žaluzie, hliníková okna, dveře, vrata, ploty, branky a mnoho dalšího.

Sdílet článek

Další novinky