Venkovní rolety a žaluzie, hliníkové slunolamy – dotace

Výrobky
stínění

Velmi častým dotazem našich zákazníků je, zda mohou na naši stínící techniku – rolety-žaluzie-slunolamy – čerpat dotace v rámci programu Nová zelená úsporám. Dobrá zpráva je že ano. A to za předpokladu, že stínění splňuje podmínku pohyblivých prvků, kterými lze nastavit různé úrovně zastínění. Ovládání těchto pohyblivých prvků se musí nacházet pouze v interiéru. A druhá o nic méně důležitá podmínka pro získání dotace je, že s instalací stínících prvků musíte současně čerpat i dotaci na zateplení objektu. Samostatná dotace pouze na stínění není aktuálně k dispozici. O dotaci mohou žádat všichni vlastníci rodinných nebo bytových domů, stavebníci nových rodinných domů.

Kolik můžete z dotačního programu získat?

To záleží na tom, zda se rozhodnete pro stínění s manuální ovládáním – 1.000,-Kč/m2 . Anebo stínění, které bude motoricky ovládané inteligentním řízením – 1.500,-Kč/m2. Výpočet dotace kalkulujete podle plochy výplně otvoru, na který budete stínící systém instalovat. Dotace na rodinný dům se tak může pohybovat v rozmezí 1.000,- až 50.000,-Kč.

Všechny podrobné a aktuální informace, jak o dotaci požádat, jaké dokumenty k tomu potřebujete, naleznete na stránkách: https://novazelenausporam.cz/jak-na-to/krok-za-krokem/

Před vlastním podáním žádosti vám doporučujeme zvážit, nakolik se vám vyplatí čerpat dotaci. Počítejte s tím, že s největší pravděpodobností budete zapotřebí váš projekt přizpůsobit podmínkám dotačního programu. A také že na začátku platíte veškerý materiál, případně i práce vy, a dotaci vám vyplatí na účet až poté, co stavbu nebo rekonstrukci ukončíte a vše řádně doložíte. Když si nebudete jisti, tak je možná lepší najít si ve vašem regionu příslušného specialistu. Ten vám s rozhodnutím pomůže. A současně vám poradí například s čím dotace na zateplení a zastínění objektu sloučit. Anebo jak správně rozdělit na etapy, které se budou realizovat postupně. Registrované specialisty naleznete rovněž na stránkách: https://novazelenausporam.cz/specialiste/

Ať už se rozhodnete pro čerpání dotace na zastínění vašeho domu či nikoliv, s výběrem vhodné stínící techniky – rolety, žaluzie, slunolamy – vám rádi pomůžeme na našich pobočkách v Praze nebo v Mníšku u Liberce. Naši technici vám představí a vysvětlí výhody jednotlivých stínících systémů. A vy si vyberete variantu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Na trhu se stínící technikou jsme více jak 30 let a můžeme tak čerpat z bohatých zkušeností. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Sdílet článek

Další novinky